برترین برندهای پیانو کدامند؟ [تصویر]
 • 09 بهمن 1402

برترین برندهای پیانو کدامند؟

بسیاری از افراد به دنبال برترین برند پیانو هستند و همیشه این سوال را از متخصصان ما می پرسند که برترین برند پیانو کدام است؟ به صورت کلی پاسخ به این قبیل سوالات آنقدرها هم راحت نیست زیرا برندهای بسیار متعددی در بازار وجود دارد که هر کدام از آن ها ویژگی ها و مزیت های خاص خود را دارا می باشد و به دلیل همین ویژگی ها ممکن است یک پیانو عالی و مناسب برای شما محسوب گردد.

شایان ذکر است که انتخاب برترین برند پیانو در وهله اول به انتظاری که شما از ساز دارید، بستگی خواهد داشت. پس از آن نیز میزان بودجه ای که برای خرید ساز پیانو در نظر می گیرید، برترین برند پیانو را برای شخص شما تعیین می کند.

با این وجود نیز یک سری برندهای بسیار معروف در میان پیانوهای آکوستیک و دیجیتال وجود دارد که در دنیا شهرت بسیار بالایی داشته و به همین دلیل نیز به عنوان برترین برند پیانو شناخته می شوند. در این مقاله از وب سایت دنیای سازها قصد داریم تا به بررسی سوال پر تکرار شما یعنی برترین برندهای پیانو کدامند بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

پیانو آکوستیک

پیانو آکوستیک یکی از انواع ساز پیانو می باشد که همان پیانو کلاسیک است و قدرت صدای بالایی دارد. از جمله انواع پیانو آکوستیک می توان به دو مورد زیر اشاره داشت:

 • پیانو آکوستیک دیواری یا رایت
 • پیانو گرند

همان گونه که در مقالات گذشته اذعان داشته ایم، صدایی که از پیانو آکوستیک به گوش می رسد، حاصل برخورد مستقیم چکش به سیم در یک جعبه چوبی این ساز خواهد بود. به همین دلیل است که قدرت صدای پیانو آکوستیک به خصوص در نوع گرند پیانو بسیار بالا می باشد. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که پیانو آکوستیک به صورت معمول صدای زنده ‌تر و طول عمر بیشتری دارد. از جمله نکات بسیار مهمی که درباره پیانو آکوستیک باید بدانید، به شرح زیر خواهد بود:

 • در پیانوهای آکوستیک صدای ساز به وسیله ضربه زدن چکش ‌ها به سیم های به کار رفته در ساز تولید می گردد.
 • صدای این پیانو بسیار قدرتمند است و به همین دلیل پیانوهای آکوستیک عموما در رده بهترین پیانو های جهان قرار دارند.
 • این پیانوها بسیار سنگین ‌وزن هستند و قابلیت انتقال به هر مکانی را ندارند.
 • پیانو آکوستیک جزء گران قیمت ترین سازها محسوب می شود.  
 • برخی از پیانوهای آکوستیک به پیانوی استیج (صحنه) شهرت دارند و بیشتر برای اجرای زنده در کنسرت ‌ها استفاده می ‌شود.

 

پیانوی دیجیتال

نسل جدید پیانوها که در سال های اخیر به بازار ارائه شده است، پیانو دیجیتال می باشد. صدای تولید شده توسط این پیانو مانند پیانو آکوستیک نبوده و به وسیله کامپیوتری که در آن قرار گرفته شده است، تولید می شود. بدین ترتیب که نت های پیانو آکوستیک در کامپیوتر پیانو ضبط شده و زمانی که شما کلاویه ها را می فشارید، خواهید دید که صدایی مانند صدای پیانو آکوستیک به گوش می رسد!

 

پیانوی دیجیتال

 

امروزه با محصولاتی که شرکت ‌های ساخت پیانو به بازار ارائه می دهند و همچنین با توجه به رقابتی که میان آن ها وجود دارد، به جرات می‌توان اذعان داشت که این محصولات دارای صدای واقعی و همچنین اتصالات و قابلیت ‌های تکنولوژیکی بسیار بالایی هستند و به همین دلیل بسیاری از نوازندگان حرفه ای این پیانو را به عنوان یک ساز مناسب و در عین حال مقرون به صرفه معرفی می کنند و افراد را به خرید آن ترغیب می نمایند. از جمله نکات بسیار مهمی که درباره پیانو دیجیتال باید بدانید، به شرح زیر می باشد:

 • تعداد کلاویه های این نوع پیانو از ۶۱ تا ۸۸ کلید است.
 • در پیانوی دیجیتال دیگر اثری از چکش و سیم ها وجود ندارد و به همین دلیل نیز قدرت صدای آن از پیانو آکوستیک کمتر می باشد.
 • در مدل ‌های بسیار پیشرفته و جدید پیانوی دیجیتال سعی شده تا شبیه سازی بیشتری به پیانو آکوستیک صورت پذیرد.
 • پیانو دیجیتال قابلیت نصب به کامپیوتر با استفاده از کابل MIDI  را دارد.
 • اگر مبتدی هستید و به دنبال یک پیانوی معمولی برای یادگیری این ساز بسیار زیبا می باشید، پیانو دیجیتال برای شما گزینه مناسبی خواهد بود. از ادامه نوازندگی خود اطمینان چندانی ندارید، شاید ارزان‌ترین پیانو دیجیتال گزینه مناسبی برای شما باشد.
 • قدرت صدای این ساز در انواع جدید پیانو دیجیتال بسیار بهتر از گذشته شده است و شبیه سازی آن به پیانو آکوستیک بهتر صورت گرفته است.
 • این پیانوها جزء پیانوهای قابل حمل می باشند و وزن سبکی دارند.

 

برترین برندهای پیانو کدام اند؟

امروزه برندهای بسیار متعددی در سرتاسر جهان به طراحی و تولید پیانوهای آکوستیک و دیجیتال می پردازند. هر کدام از محصولات تولید شده توسط کارخانه های مختلف، صرف نظر از تمایزهایی که با یکدیگر دارند، طرفداران خاص خود را نیز دارا می باشند.در این میان برخی از برندهای پیانو هستند که از شهرت بالایی برخوردار بوده و به عنوان برترین برندهای پیانو شناخته می شوند. این برندها به شرح زیر خواهند بود:  

 

یاماها

این برند ژاپنی به دلیل کیفیت بسیار بالای محصولات خود و زیبایی بیش از اندازه ای که دارد، در دنیا شهرت بسیار زیادی را کسب کرده است. یاماها نوآوری را در زمره کار خود قرار داده و طراحی های فوق العاده جذابی دارد. به همین دلیل طرفداران آن در سرتاسر دنیا بسیار اند. نکته حائز اهمیت این است که پیانو با برند یاماها به پیانو کنسرتی نیز شهرت دارد و مدل CLP از محبوب‌ترین سری ‌های آن می باشد.

یاماها پیانوهای دیجیتال را نیز به بازار عرضه می کند و به دلیل کم وزن بودن این پیانوها، به راحتی قابل حمل می باشند. یکی از مهم ‌ترین مزیت های پیانو های یاماها در مقایسه با نوع پیانوهای آکوستیک تولید شده توسط این برند، قیمت بسیار مناسب آن برای هنرجویان مبتدی است.

 

کاوایی

یکی دیگر از برندهای بسیار مشهور در سرتاسر دنیا که پیانوهای آکوستیک و دیجیتال بسیار با کیفیتی را به بازار ارائه می دهد، برند کاوایی است. این برند پیانوهای بسیار با کیفیتی را در سری  CS و CA به بازار عرضه کرده است که جزء بهترین پیانوهای گرند یا رویال این برند مشهور است. نکته بسیار مهمی که درباره این برند باید بدانید، این است که کاوایی جزء اولین برندهایی بود که برای ساخت پیانوهای خود از کلاویه های چوبی بهره برد. در سال ‌های اخیر نیز از اکشن ‌های ABS  (از جنس پلاستیک) بهره می برد که در برابر رطوبت مقاوم است و نسبت به سایر پیانوهای دیگر کمتر دچار شکستگی و آسیب می گردد.

 

استین وی و سانز  (Steinway & Sons)

یکی دیگر از برترین برندهای پیانو، برند استین وی و سانز  می باشد. این برند نیز باکیفیت ترین سازهای پیانو را به بازار عرضه می کند که البته از قیمت بسیار بالایی نیز برخوردار می باشد. به همین دلیل این نوع برند بیشتر مناسب نوازندگان حرفه ای پیانو است. البته نکته مهمی که باید بدانید این است که سری ESSEX و Boston در مقایسه با سایر مدل ‌های ساخت این برند، مقرون به صرفه تر هستند. این پیانوها قیمتی در حدود دو میلیون دلار دارند!

 

پیانوی استین وی و سانز

 

بوسندورفر (Bosendorfer)

یکی دیگر از انواع برترین برندهای پیانو در سرتاسر دنیا، برند بوسندورفر می باشد. این برند نیز پیانوهای بسیار با کیفیتی را تولید می کند که به دلیل قیمت بالایی که دارند، برای نوازندگان حرفه ای مناسب می باشد! اگر به دنبال یک پیانو عالی با پیشینه تاریخی هستید، این برند برای شما مناسب خواهد بود.

 

 فازیولی (Fazioli)

باید اشاره شود که یکی از خاص ترین و زیباترین انواع برندهای پیانو در دنیا، برند فازیولی است که ویژگی های منحصر به فردی دارد. این پیانو بسیار چشم نواز است و در دنیا به یک پیانو بسیار زیبا و لاکچری شهرت دارد. از جمله نکات مهمی که درباره این برند باید بدانید، به شرح زیر خواهد بود:

 • فازیولی در طراحی و ساخت پیانوهای خود بسیار هنرمندانه عمل می کند.
 • این برند از آبنوس، نارون قرمز و ورقه‌ های طلا در ساخت پیانو خود استفاده می کند.
 • برند فازیولی یکی از گران ترین انواع برندهای پیانو در دنیاست.
 • هنرمندانی مانند متیو فوسی، لوکاس وانگ و هربی هانکوک از جمله افرادی هستند که از این پیانو برای اجراهای خود استفاده می نمایند.

 

سی بکشتاین (C. Bechstein)

این برند آلمانی به دلیل کیفیت و همچنین زرق و برق زیاد خود در جهان شهرت دارد و از پیانوهای آن هم در کنسرت های بزرگ و یا اجراهای زنده و همچنین در استدیوها استفاده می شود. پیانو سی بکشتاین از قیمت بسیار بالایی برخوردار است و مانند سایر برندهای ذکر شده در فوق، برای افراد حرفه ای گزینه ای مناسب است. اگر هنرجوی مبتدی هستید، بهتر است به سراغ زیر مجموعه‌های این برند یعنی زیمرمن و هافمن بروید.

 

کاسیو  (Casio)

برند مشهور کاسیو که قطعا با سایر محصولات آن مانند ساعت آشنا هستید! این پیانو بیشتر  برای افرادی مناسب است که به سبک های موسیقی متل و راک علاقه دارند. پیانوهای تولید شده توسط این برند از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار هستند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

کوچک، سبک وزن و قابل حمل

صفحه کلید پیشرفته

قیمت مناسب و مقرون به صرفه

ساخت پیانوهای کنسول با قابلیت برخورداری از فضای ذخیره سازی

 

کرگ (Korg)

قاعدتا تاکنون نام برند کرگ نیز به گوشتان خورده است. این برند ژاپنی برای تمام نوازندگان پیانو اعم از حرفه ای تا مبتدی پیانوهای خاصی را طراحی کرده و به بازار ارائه داده است. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که بعضی از مدل ‌های پیانو کرگ، مانند  C1 Air با برخورداری از تکنولوژی های بسیار جدید مانند بلوتوث نیازهای نوازنده را در سطح نسبتا بالاتری پاسخ می ‌دهند.

 

پیانوی رولند

 

رولند  (Roland)

رولند نیز یکی دیگر از پیانوهای طراحی شده توسط کشور ژاپن است که به عنوان برترین برندهای پیانو شناخته می شود. این برند پیانوهای آکوستیک و دیجیتال بسیار مختلفی را طراحی می کند و آن را با قیمت مناسبی به بازار روانه می نماید.

از جمله ویژگی ‌های مثبت این برند بدین صورت می باشد که اگر فردی مبتدی و یا با مهارت نوازندگی متوسط باشید، می ‌توانید ساز مورد نظر خود را از میان محصولات این برند خریداری نمایید. یکی از مشهور ترین و محبوب ترین پیانوهای دیجیتال این برند مدل F120 می باشد.

 

نکات مهم برای انتخاب بهترین و برترین برند پیانو:

ممکن است شما نیز به این موضوع واقف نباشید اما انتخاب یک پیانو مناسب و عالی در هر سطح از نوازندگی، به میزان آموزشگاه و استاد اهمیت دارد. بسیاری از افراد که به تازگی قصد شروع نوازندگی را دارند، به این موضوع توجهی نداشته و به دنبال ارزان ترین و بی کیفیت ترین برندهای پیانو آن هم به دلیل تازه وارد بودنشان در این حوزه می باشند و در همین راستا به تجربه ها و توصیه های اساتید در این خصوص توجهی نشان نمی دهند.  از جمله نکاتی که در خصوص خرید یک پیانوی با کیفیت وجود دارد به شرح زیر می باشد:

 • بهتر است که یک پیانو مناسب خریداری نمایید به دلیل آن که یک پیانو مناسب با نیاز شما میتواند به رشد و پیشرفت شما و یادگیری هر چه بهتر شما کمک کند
 • یک انتخاب نامناسب می تواند سبب دلسردی شما از رشته موسیقایی که انتخاب کردید بشود.
 • قبل از خرید نسبت به انواع مدل ‌ها و برندهای پیانو آگاهی کسب کنید و بهترین برند پیانو را بشناسید.
 • هنگام خرید پیانو تمام کلیدها را آزمایش و تمام نت‌ها را اجرا کنید و در این راستا به صدای هر نت به دقت گوش فرا دهید.
 • هنگام فشار هر کلید توجه کنید که بیش از اندازه سفت و یا لق نباشد.
 • اگر نوازنده مبتدی هستید حتماً با یک اهل فن و نوازنده ماهر برای خرید بهترین پیانو دیجیتال حرفه ای مراجعه فرمایید و با کارشناسان در این حوزه مشورت کنید.
 • پیانویی را انتخاب کنید که علاوه بر ویژگی‌ های فنی با بودجه شما نیز تناسب داشته باشد.
 • بهتر است برای خرید پیانوی مد نظر خود چه آکوستیک، چه دیجیتال به فروشگاه و یا نمایندگی ‌های مجاز مراجعه کنید.
 • پیش از خرید هر نوع پیانو، از شرایط گارانتی، تعویض و یا مرجوعی کالا مطلع شوید.
 • نوع نگهداری و حفاظت از پیانو یک امر بسیار مهم در کیفیت صدای ساز و طول عمر آن است.  
 • آب و هوای مرطوب یا سرد بر تنظیمات و کوک ساز شما تأثیرگذار است.

 

سخن پایانی:

در این مقاله سعی کردیم تا به بررسی برترین برندهای پیانو بپردازیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت دنیای سازها مراجعه کرده و با کارشناسان و مشاوران در این خصوص مشورت فرمایید.

: اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

آموزش کوک کردن و رگلاژ پیانو
آموزش کوک کردن و رگلاژ پیانو

از آنجایی که موارد خاصی در تعمیر و ترمیم پیانو وجود دارد که هنرجویان تنها با گذراندن دوره های آموزشی قبلی می توانند به انجام برسند، برای مثال، هنر جویان باید درک خوبی از عملکرد چکش داشته باشند تا بتوانند آن عملکرد و فرآیند را بازسازی کنند. در صورت وجود هر گونه خطا یا اختلال، شکل اصلی آنها را درک کرده و بر اساس آن تعمیر یا بازیابی کنید.

راهنمای خرید پیانو، آکوستیک یا دیجیتال؟
راهنمای خرید پیانو، آکوستیک یا دیجیتال؟

برای خرید پیانو، در ابتدا باید بدانید که کدام پیانو برای شما مناسب تر است. به همین دلیل در این مطلب به بررسی تفاوت بین این دو نوع پیانو پرداخته ایم و مقایسه این دو ساز را خدمت شما عنوان کرده ایم.

آموزش پیانو به صورت اصولی
آموزش پیانو به صورت اصولی

پیانو از جمله سازهایی است که بسیار مورد توجه یرار گرفته و طرفداران زیهدی دارد. آموزش پیانو به صورت اصولی نیاز به رعابت نکات خاصی دارد که ما در این مقاله بیان می کنیم

آموزش پیانو برای کودکان از چه سنی مناسب است؟
آموزش پیانو برای کودکان از چه سنی مناسب است؟

یادگیری موسیقی در کودکی می تواند یکی از تجربه های شگفت انگیز کودک باشد و می توان گفت یادگیری در سنین پایین بهتر است و انگیزه کودک برای یادگیری بیشتر است. یکی از سازهای مورد علاقه کودکان پیانو است که نسبت به دیگر سازها میتوانند بهتر آن را باد بگیرند و در بزرگسالی یک پیانیست حرفه ای شوند.

کلاویه چیست؟ تعداد کلاویه های پیانو چند تا است؟
کلاویه چیست؟ تعداد کلاویه های پیانو چند تا است؟

پیانو یکی از سازهایی است که همه آن را دوست دارند. چه افرادی که نواختن با آن را می‌دانند و چه افرادی که شنونده موسیقی هستند، از شنیدن صدای این ساز سحرانگیز لذت می‌برند

راهنمای خرید پیانو دیجیتال برای مبتدیان
راهنمای خرید پیانو دیجیتال برای مبتدیان

این مقاله در دنیای موسیقی شما را در مورد خرید و شناخت پیانو دیجیتال راهنمایی می‌کند و جنبه‌ها و ویژگی‌های پیانوهای دیجیتال را از طریق مثال‌ها به طور ساده شده به شما نشان می‌دهد.

اطلاعات تماس

درباره ما

گالری دنیای سازها ، افتخار دارد با بهره گیری از دانش کارشناسان هنرمند ، مجموعه وسیعی از انواع سازهای کوبه ای ، زهی ، بادی و ….. با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در طرح ها و رنگ های متنوع از برند های شناخته شده را در اختیار متقاضیان هنر در سراسر کشور قرار دهد . این فروشگاه مجازی دارای نماد اعتماد و دیگر مجوزهای لازم از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی می باشد .

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به گالری دنیای سازها می باشد. طراحی سایت توسط شرکت ایده آل پردازش دایا (تولید کننده انواع نرم افزار اتوماسیون اداری )