قیمت ساز کالیمبا به چه عواملی بستگی دارد؟ [تصویر]
  • 27 آبان 1402

قیمت ساز کالیمبا به چه عواملی بستگی دارد؟

ساز کالیمبا در اشکال و اندازه‌ های مختلف وجود دارد و شما می ‌توانید مدل ‌هایی را بیابید که برای مبتدیان مناسب هستند. همچنین مدل ‌هایی برای افراد حرفه ای طراحی شده‌اند که بسیار خوب بوده و کاربردی عمل می کنند. اما قیمت ساز کالیمبا به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر به دنبال تهیه یک ساز جدید برای خود هستید، قیمت آن می تواند بر اساس نوع چوب و مدل آن متفاوت باشد. بر اساس مشخصات، کیفیت و نوع چوب کالیمبا، قیمت می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. درسایت دنیای سازها قصد داریم به بررسی آن بپردازیم، کافیست ادامه مطلب را دنبال کنید.

معرفی و شناخت ساز کالیمبا

کالیمبا یک ساز موسیقی دستی است که یادگیری آن برای هر کسی آسان است. منشاء آن آفریقایی است و گاهی اوقات به آن پیانوی شست آفریقایی یا فقط یک پیانوی شست می گویند. همچنین ممکن است ببینید که آنها را Mbira می نامند، اما آنها ساز کمی متفاوت هستند.

کالیمبا عضوی از خانواده آلات موسیقی لاملوفون است که با سازهایی که صدای خود را از صفحات ارتعاشی تولید می کنند تعریف می شوند. در کالیمبا، ما آنها را تاین می نامیم. قیمت ساز کالیمبا به عوامل متعددی بستگی دارد که باید در حین خرید بررسی کنید.

• صدای کالیمبا هنگام پخش چگونه است؟

تلاقی بین زیلوفون و جعبه موسیقی. کیفیت صدا به اندازه کالیمبا، نوع چوب (یا مواد دیگر) که صدا از طریق آن ارتعاش می‌کند و اینکه بدنه جامد یا باز و توخالی مانند گیتار است بستگی دارد.

• تفاوت بین کالیمبای توپر و توخالی چیست؟

یک کالیمبای جامد معمولاً صدای نرم ‌تری نسبت به همتای توخالی خود دارد و تاین ‌ها معمولاً برای مدت طولانی ‌تری زنگ می ‌زنند (بسته به ساز حدود 20 درصد طولانی ‌تر) اما میزان آن به میزان صدا بستگی دارد. کالیمبای جامد ساکت تر از کالیمبای توخالی است.

بنابراین، برعکس، کالیمباهای توخالی معمولاً صدایی خاکی‌تر دارند، برای مدت طولانی زنگ نمی ‌زنند، اما بلندتر هستند. در فروشگاه، کیفیت صدای ساز هر چه بیشتر برای آن خرج کنید، بهبود می یابد. هر کالیمبا در فروشگاه توسط صاحب فروشگاه که یک نوازنده حرفه ای است، انتخاب شده است. این فرد همچنین شخصاً تک تک سازها را نواخته و کوک کرده است و آن را برای تاین های مرده بررسی کرده است.

عوامل موثر در بررسی قیمت ساز کالیمبا

ارزان ترین سازهایی که می توانید پیدا کنید قیمت متوسطی دارند. به این ترتیب، می ‌توانید یک ساز مقرون ‌به‌ صرفه تهیه کنید. اما قبل از بررسی قیمت ساز کالیمبا ببینید آیا این ابزار برای شما مناسب است یا خیر. شما همچنین می توانید شروع به یادگیری کنید و از کالیمبا استفاده کنید تا زمانی که حرفه ای شوید و به سمت ساز بهتر و پیشرفته حرکت کنید.

 

عوامل موثر در بررسی قیمت ساز کالیمبا

 

• قیمت این ساز را در آمازون بررسی کنید

اگر چیزی کمی متفاوت می خواهید، همیشه می توانید یک ساز اکریلیک تهیه کنید. این نوع ساز کالیمبا هشت کلید دارد و شفاف است. برخلاف کالیمباهای معمولی که از چوب ساخته می شوند، در اینجا شما چیزی کمی هنری تر و منحصر به فرد خواهید داشت.

همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید، کالیمباهای اکریلیک به ندرت ارزان هستند، اما می توانند ساز خوبی برای افرادی باشند که به تازگی نحوه نواختن پیانو را یاد می گیرند. اگر به دنبال تفریح، کاهش استرس یا شروع آزمایش با نوع جدیدی از ساز هستید، کالیمباهای ارزان‌تر ایده بسیار خوبی هستند.

• محدوده و قیمت متوسط ساز

در حال حاضر، برای محدوده قیمت متوسط، وضعیت کاملا متفاوت است. شما قادر خواهید بود سازهای عالی بیابید که بدون شک خواسته های شما را برآورده می کند. اکثر کالیمباها در محدوده متوسط با جعبه طنین انداز یا طراحی منحصر به فرد عرضه می شوند. از همان ابتدا می بینید که روی این سازها کار و دقت زیادی شده است و تقریباً هیچ محدودیتی برای تعداد کلیدها یا صدایی که از آن می آید وجود ندارد.

چه کالیمبایی را برای مبتدیان انتخاب کنیم؟

فرقی نمی کند که برای مبتدیان یک کالیمبای توخالی یا جامد را انتخاب کنید. آنچه مهمتر است تعداد نت ها و نحوه تنظیم کالیمبا است.

• انتخاب کالیمبا پنتاتونیک 8 کلیدی برای مبتدیان

در بررسی قیمت ساز کالیمبا باید بدانید که یک کالیمبای پنتاتونیک 8 کلیدی قیمت مناسبی دارد، در کف دست شما جای می گیرد و نمی توانید نت اشتباهی روی آن بزنید. کلمه پنتاتونیک مربوط به تنظیم است. مقیاس پنتاتونیک فقط 5 نت دارد و تمام نت های سیاه پیانو را نشان می دهد.

می‌توانید فوراً پخش را آزاد کنید و صدای آن فوق ‌العاده باشد، اما تعداد آهنگ‌ های مختلفی که می ‌توانید روی کالیمبای پنتاتونیک پخش کنید محدود هستید.  هنگامی که شروع به نواختن کالیمبا می کنید، بسیار مهم است که بدانید چگونه بهترین کالیمبا را برای خود بخرید، زیرا کیفیت ساز کالیمبا بر کیفیت صدایی که ساز تولید می کند نیز تأثیر می گذارد.

به همین دلیل است که ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه بدانید کدام کالیمبا را باید به عنوان مبتدی بخرید.این نکات را قبل از سفارش و خرید اولین ساز کالیمبا در نظر بگیرید تا از پرداخت بیش از حد نیاز خود جلوگیری کنید و مجبور نشوید یک کالیمبای ضعیف را که با قیمت پایین خریداری کرده اید جایگزین کنید.

نکات مهم قبل از خرید کالیمبا و بررسی قیمت آن

کالیمبا یک ساز اساسی است که یادگیری آن ساده است، اما تسلط بر آن دشوار است. داشتن یک Kalimba مناسب به شما کمک زیادی در یادگیری بازی Kalimba می کند. ما نکاتی را به شما نشان خواهیم داد که در هنگام خرید اولین کالیمبا به آن توجه کنید. قیمت ساز کالیمبا یکی از مهم ترین مواردی است که قبل از هر چیزی باید به آن توجه کافی داشته باشید.

 

نکات مهم قبل از خرید کالیمبا

 

1. یک کالیمبای چوبی را انتخاب کنید

کالیمبا را می توان با کالیمبای چوبی یا کالیمبای اکریلیک خریداری کرد. برای اولین کالیمبا، بهتر است نوع چوبی آن را خریداری کنید. اگرچه کالیمبای پلاستیکی یا اکریلیک ممکن است عالی باشد، اما هیچ چیز با رزونانس و "احساس" کلی یک ساز چوبی قابل مقایسه نیست.

2. کالیمبای توخالی در مقابل کالیمبا تخته تخت

شما می‌توانید کالیمباهای فوق‌العاده‌ای را بدون حفره‌های صوتی دریافت کنید، بنابراین این یک موضوع ترجیحی و زیبایی‌شناسی شخصی است. مزیت وجود حفره صدا در کالیمبا افزایش حجم صدا است که از طنین صدایی کم و ملایم ایجاد می کند.

صدا به طور طبیعی در محفظه ای که با طراحی جعبه شکل می گیرد بزرگ می شود و با تجربه و تخصص می توانید با حرکت سریع انگشتان خود به سمت سوراخ های صدای پشتی، صدای ویبراتو ایجاد کنید.کالیمباهای تخته تخت معمولا کوچکتر و راحت تر در دست هستند و به دلیل ساختار مستحکم تر از کالیمباهای توخالی دوام بیشتری دارند. 

3. یک Kalimba با قیمت متوسط بخرید

احتمالاً در حال خواندن این نکات خرید کالیمبا برای مبتدیان کالیمبا هستید، زیرا برای اولین بار به دنبال خرید یک ساز کالیمبا هستید. انتخاب ابزاری با قیمت متوسط شاید یکی از مهم ترین توصیه های این راهنما باشد. وقتی کالیمبا ارزان می‌خرید و منظور ما از کالیمبا ارزان، سازهایی است که قیمت کمتری دارند، تقریباً همیشه یک کالیمبا دریافت می‌کنید که از مواد با کیفیت پایین ساخته شده است.

این بر رزونانس تاین ‌ها و همچنین مدت زمانی که پس از پخش مکرر آن ‌ها دوام می ‌آورند، تأثیر می‌ گذارد. در واقع، زمانی که مبتدی هستید، احتمالاً زیاد با ساز بازی می‌ کنید، که یکی از دلایل اصلی این است که نباید یک کالیمبای ارزان تهیه کنید.

خرج کردن مقدار قابل توجهی پول برای کالیمبا امکان پذیر است و آنها در بازار جایگاهی دارند. با این حال، اگر به فکر گرفتن اولین کالیمبا هستید، فکر نمی‌کنیم بیشترین بهره را از یکی از آنها ببرید. یک ساز Kalimba با قیمت متوسط برای شما ایده آل خواهد بود، به خصوص اگر دانش قبلی در مورد آلات موسیقی نداشته باشید. فقط تا زمانی که مهارت و گوش شما برای موسیقی به حدی برسد که بتوانید پیچیدگی های مواد با کیفیت بهتر و برچسب های قیمتی بزرگتر را درک کنید و از آن لذت ببرید، مزایای آن را در هزینه اضافی برای کالیمبا خواهید دید.

در بررسی قیمت ساز کالیمبا باید بدانید که اگر اولین کالیمبا خود را می‌خرید اما در مورد سازهای دیگر تخصص زیادی دارید، یک استثنا وجود دارد. در این شرایط، ممکن است پیش ‌بینی شود که شما با سرعتی بسیار سریع ‌تر پیشرفت کنید و بتوانید تفاوت ‌های کیفیت صدای ساز، طنین و تن صدا را درک کرده و ارزش قائل شوید. 

4. بدانید که یک کالیمبای خوب چگونه باید باشد

وقتی کالیمبا خود را دریافت می‌کنید، آن را از جعبه بیرون می‌آورید و برای اولین بار آن را پخش می‌کنید، بسیار مهم است که بدانید چه صدایی باید داشته باشد. اگر توجه نکنید، ممکن است صداهای کسل کننده ای داشته باشید، یا حتی بدتر از آن، صدای وزوز داشته باشد و حتی متوجه نباشید.

 

بدانید که یک کالیمبای خوب چگونه باید باشد

 

هر نت روی کالیمبای شما باید به وضوح شنیده شود و طنین انداز شود. اهنگ های کسل کننده و وزوز کیفیت کلی صدای ساز شما را کاهش می دهد. اگر پیانوی شست کالیمبا شما آنطور که می‌تواند صدا نداشته باشد، ممکن است اشتیاق خود را برای مطالعه بیشتر از دست بدهید، که باعث اتلاف وقت می‌شود، زیرا ممکن است در مدت زمان کوتاهی به یک نوازنده عالی کالیمبا تبدیل شوید.

5. بهبود مهارت

برای نواختن پیانو کالیمبا نیازی به ناخن های بلند روی انگشت شست نیست، اما زمانی که تازه شروع کرده اید و اصول اولیه را یاد می گیرید ممکن است کمک کننده باشد. اگر ناخن های بلندی داشته باشید که به شما امکان می دهد نت ها را به جای انتهای انگشت شست خود با ناخن خود بردارید، بسیار ساده تر خواهد بود.

سخن پایانی

در مجموع سعی کنید قبل از خرید، قیمت ساز کالیمبا را به عنوان یک فرد مبتدی یا حرفه ای در نظر بگیرید تا بتوانید بر اساس نیاز خود محصولی باکیفیت و عالی بخرید.

 
: اشتراک گذاری

اطلاعات تماس

درباره ما

گالری دنیای سازها ، افتخار دارد با بهره گیری از دانش کارشناسان هنرمند ، مجموعه وسیعی از انواع سازهای کوبه ای ، زهی ، بادی و ….. با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در طرح ها و رنگ های متنوع از برند های شناخته شده را در اختیار متقاضیان هنر در سراسر کشور قرار دهد . این فروشگاه مجازی دارای نماد اعتماد و دیگر مجوزهای لازم از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی می باشد .

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به گالری دنیای سازها می باشد. طراحی سایت توسط شرکت ایده آل پردازش دایا (تولید کننده انواع نرم افزار اتوماسیون اداری )